ARCHYVAS

Pavargai girdėti už proto ribų išeinančias istorijas? Nori smagiai ir produktyviai praleisti laiką ir susprogdinti visus dezinformacijos burbulus? Šiais klausimais prasidėjo 21-asis Pavasario festivalis, kurio tikslas buvo sprogdinti burbulus, atvirai diskutuoti, skatinti jaunus žmones mąstyti kritiškai bei parodyti kaip politinių bei socialinių iliuzijų panaikinimas gali pakeisti paprastų dalykų reikšmę.

Ruošimasis festivaliui prasidėjo gegužės 11 dieną renginiu „Laisvė Sielai Daužo“, kurio metu Vienybės aikštė buvo pavirtusi atvira muzikos ir bendravimo erdve, o veiklų pagrindinė nešama idėja buvo paskatinti jaunus žmones jaustis laisvai, nevaržomai bei saugiai aplinkoje, kurioje gyvena. Kūrybiniai užsiėmimai, informaciniai stendai, Juchnos pynutės, henna tattoo bei diskusija „Iš skirtingų perspektyvų apie tikėjimą ir LGBTQ+”, kurioje dalyvavo kunigas Evaldas Darulis ir aktorė, žmogaus teisių gynėja Elžbieta Latėnaitė – visa tai priminė apie nuomonės laisvės svarbą bei stereotipus, kurie neišvengiamai egzistuoja kasdieniame gyvenime. Šią dieną vainikavo Vytauto Didžiojo universiteto studento Domanto Kraptavičiaus koncertas, kurio dėka dalyviai turėjo galimybę pabūti esamojoje akimirkoje, pasijausti stiprios bendruomenės dalimi bei smagiai praleisti laiką.

Pavasario festivalis vyko gegužės 13 dieną, kuri prasidėjo su Lietuvos Sporto universiteto organizuojamu pabėgimo kambariu bei dar viena įdomia, stereotipus laužančia politine diskusija „Apnuogink politikos melus“ su jauniausiu dabartinio Seimo nariu, politologu, individo laisvės puoselėtoju Mariumi Matijošaičiu bei buvusiu Kauno rajono savivaldybės meru, LR socialinės apsaugos ir darbo ministru Donatu Jankausku. Diskusijos metu kalbėjome apie politikoje vyraujančias iliuzijas, politikų asmeninės naudos siekį, valdžios kaltę bei pridėtinę vertę mūsų kasdieniniuose gyvenimuose. 

Koks gi festivalis be uždarymo koncerto? Kauniečiai buvo nudžiuginti trimis grupėmis/atlikėjais, puikiai žinomiems jaunų žmonių tarpe. Koncertą apšildė „Begėdžiai“ – uteniškių grupė, pradedanti savo muzikinę karjerą bei puikiai gebanti užvesti publiką. Toliau į sceną žengė atlikėjas, daugkartinis M.A.M.A. apdovanojimų nominantas bei laimėtojas Free Finga, kuris tik dar kartą įrodė, kad pop muzikos pasaulis Lietuvoje be jo egzistuoti negali. Koncertą vainikavo visų mylima grupė Saulės Kliošas, kurie šiltai, jaukiai ir su pozityviomis emocijomis užbaigė 2022 metų Pavasario festivalį. 



Atsibodo nieko neveikti per karantiną? Nori save realizuoti, bet nežinai kaip? O  gal atsibodo senos veiklos ir nori atrasti kažką naujo? Turiu tau gerų žinių…

PAVASARIO FESTIVALIS SUGRĮŽTA!

Po pertraukos sugrįžęs Pavasario festivalis’21 Gegužės 12-15 dienomis džiugino visą Kauną galimybe pasinerti į ryškiausią pavasario nuotykį ir skanduoti kartu festivalio šūkį – „Savirealizacija per saviizoliaciją“. Festivalio metu dalyviai galėjo išgirsti įvairias diskusijas apie savirealizacijos ir tabu temomis, sudalyvauti įvairiuose workshop’uose, kuriuose galėjo išbandyti naujus savirealizacijos būdus, šiek tiek prasijudinti swing šokių ir zumbos pamokose bei prisidėti prie socialinės akcijos – kraujo donorystė. 

Jau dvidešimtą kartą organizuojamas festivalis šįkart stebino visus ne tik įvairiomis diskusijomis bei workshop’ais, bet ir žymiais atlikėjais drive-in uždarymo koncerte. Ant Aleksoto aerodromo scenos festivalio dalyviai klausėsi kauniečių grupės Pack of nails, jaunųjų muzikantų grupės Velvet, matematinio roko grupę Jauti bei apie padažytas lūpytes dainuojantį Baltąjį kirą. 

Tai dar ne viskas! Prieš neriant į ryškiausią pavasario nuotykį savo jėgas buvo galima išbandyti dar prieš festivalį organizuojamose veiklose: orientacinėse varžybose, Vision board, Protmūšyje, CS:GO turnyre. Taip pat buvo galima pasiklausyti diskusijos – „Body positivity: kaip aš pradėjau mylėti savo (ne)tobulą kūną?“.

Visa Pavasario festivalio 2021 programa: 

Papildomos veiklos:

  • Gegužės 8 d. 

19:00-22:00 Orientacinės varžybos

  • Gegužės 10 d.

17:00 Vision board

20:00 Protmūšis

  • Gegužės 11 d.

18:00 CS:GO turnyras

20:00 Diskusija „Body positivity: kaip aš pradėjau mylėti savo (ne)tobulą kūną?“ (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

Pagrindinės veiklos:

  • Gegužės 12 d.

17:00–19:00 Gyvoji biblioteka

20:00 Diskusija „Ar egzistuoja teisingas pasirinkimas: gap year’as, studijos ar darbas?“

  • Gegužės 13 d.

16:00-18:00 Rūbų atsinaujinimas 

20:00 Diskusija „Abortas: moters pasirinkimas ar nusikaltimas?“

  • Gegužės 14 d.

12:00-16:00 Kraujo donorystė (Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64, Kaunas) 

16:00-18:00 Piešimas ant vandens

18:00 Swing šokiai (VDU menų fakulteto kiemelis, Muitinės g. 7, Kaunas)

19:00 Diskusija „Savirealizacija: kaip išdrįsti keisti ir keistis?“ (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

  • Gegužės 15 d.

12:00 Zumba

16:00 Diskusija „Atvirai apie LGBTQ+: nuo stereotipų iki pokyčių“ (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

19:00-22:00 Uždarymo koncertas (Aleksoto aerodromas)

2019 metų gegužės 16 dieną Rotušės aikštę sudrebino 18-asis „Pavasario festivalis“, kurio šūkis skelbė, kad kiekvienas yra sukurtas kurti. Čia buvo laukiamas kiekvienas, kuris yra drąsus dalintis savo kūryba, kurti ir turintis didelį norą atrasti tikrąjį save.

Festivalio išvakarėse Kauno miesto svečiai bei gyventojai buvo kviečiami į Donato Ulvydo filmo „Valstybės paslaptis“ peržiūrą, į kurią susirinko pilna VDU Didžioji salė – vien tai diktavo, kad šis kasmetinis renginys pritrauks nemažą skaičių kurti suinteresuotų dalyvių.

Renginio dieną Rotušėje veikė „Red Bull“ laisvalaikio zona, vyko VDU AJMD „Modusas“ eksperimentai, „Juchnos pynučių“ ir henna tatuiruočių dirbtuvės, „VR Shop“ virtualios realybės užsiėmimai.

Festivalio akcentu bei didelio dėmesio susilaukusia veikla tapo diskusijos: tarptautinės jaunimo organizacijos „AIESEC“ atstovai kalbėjo apie savanorystę bei jos pridėtinę vertę visuomeninėse veiklose, Gintarė Krutinytė-Rugpjūtis ir Ugnė Vertelytė (kitaip žinoma kaip „Ananaso kelionės“) pasakojo apie keliones bei nuotykius patirtus juose. Merginos dalijosi patarimais kaip išdrįsti keliauti vienam, ką pasakyti tėvams, kurie nemato tame prasmės, kodėl metus laiko nori praleisti kitoje šalyje ir kokią kelionės kryptį pasirinkti. „Baimė keliauti vienam, dažniausiai tėra baimė būti vienam“ – atskleidė G. Krutinytė. Dalyviai taip pat varžėsi ir „OHO“ kryžiažodžių turnyre, kuris suteikė galimybę ne tik „pasukti“ galvas, bet ir turiningai praleisti laiką.

Santakos parke vyko krepšinio 3×3 rungtynės, į kurias užsiregistravo net 18 komandų. Trijų prizinių vietų laimėtojams buvo įteikti kvietimai į užduočių labirintą „Mazebrain“, kartodromą „Kartlandas“, „Rio“ sporto areną, „Girstučio“ sporto kompleksą, „Arena billiards“ biliardo klubą ir dėžė „Go green“ gėrimų. Santakoje taip pat buvo galima, sėdint „Barberio“ kėdėje, susikurti naują barzdos arba šukuosenos stilių, kas taip pat jaunimui suteikė terpę nebijoti kurti kažką naujo, nebijoti pokyčių bei realizuoti savo senas svajones.

Vakarą vainikavo uždarymo koncertas su grupėmis „Beside the Pool“, „Flash Voyage“, festivalio tradicija tapusiu „Baltuoju Kiru“ bei dainų ir muzikos autoriumi, visuomenės veikėju Jurgiu Didžiuliu. Koncerto dalyviai užpildė visą Rotušės aikštę, besišypsančių žmonių veidų bei gerų emocijų tikrai netrūko. Koncerto metu taip pat buvo apdovanoti „Pavasario festivalio“ Facebook paskyroje vykusių konkursų nugalėtojai. VDU studentė atsiėmė du bilietus į vasaros festivalį „Galapagai“, o geltonu akcentu pasipuošę festivalio dalyviai turėjo galimybę laimėti po „Giga“ kebabą sau ir savo draugui.

Gegužės 9-10 dienomis į Kauną grįžo „Pavasario festivalis“, kuris garsiai kalbėjo laisvės tema. Gyvenimas laisvoje šalyje yra pilnas galimybių, kurias įkvepia patys netikėčiausi norai. Deja, kartais juos varžo stereotipai, baimės ar draudimai. Festivalis įrodė, kad norint galima drąsiai reikšti savo emocijas ir džiaugtis absoliučia laisve. Tematika „ne iš piršo” laužta – 2017 metai pažymėti Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiu, tad šūkis „Nori ir galima!” priminė apie pasirinkimą elgtis taip, kaip norime bei laisvę šalyje, kurioje gyvename.

„Pavasario festivalyje“ vykę sporto renginiai nudžiugino krepšinio, stalo teniso, mini golfo ir net kvidičo entuziastus. Krepšinio turnyras 3×3 pasisekė bene labiausiai bei dalyvių pritraukė daugiausiai – to priežastimi tapo vaizdo įrašas, kuriame nusifilmavo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius. Šio vaizdo įrašo dėka savo jėgas krepšinio aikštelėje išbandė net dvylika komandų!

Kūrybinėse dirbtuvėse vyko jogos užsiėmimai, netikėtų eksperimentų laboratorija (VDU AJMD „Modusas“), buvo galima stebėti kaip ant apnuogintų merginų pečių ir rankų gimsta meno kūriniai – laikinos „henna“ tatuiruotės, kuriomis nemokamai galėjo pasipuošti visi norintys. Viso festivalio metu veikė pramogų ir poilsio zonos. Pirmąjį festivalio vakarą šildė laužai ir akustinės muzikos koncertas „Pavakarys“, kurio metu žinomas lietuviškas dainas ir savo pačių kūrinius atliko jauni ir perspektyvūs atlikėjai.

Festivalis nepamiršo ir pilietiškumo, nes šie metai skirti ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, bet ir partizano Adolfo Ramanausko – Vanago atminimui. Susitikime su jo dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene dalyviai sužinojo apie sudėtingą moters vaikystę, santykius su tėvu bei nepriklausomybės kainą.

Atstumą nuo Dakaro iki Vilniaus ištirpdęs per 100 dienų, ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas susirinkusiems žarstė patarimus, kaip pagauti savo svajonę, o „Misija Sibiras“ dalyviai dalijosi įspūdžiais iš ekspedicijų. Tuo tarpu maestro Donatas Katkus studentams priminė apie muziką ir jos svarbą Lietuvos istorijoje: „Aukštoji kultūra – tai asmenybės vystymosi menas, ji padeda suvokti savo vidinį pasaulį“.

Studentai, kurie egzaminų baimės negali suvaldyti meditacija ar valerijonais, buvo kviečiami į ramybės kampelį. Čia jie galėjo pasigaminti indiškų saldėsių ir taip „išjungti“ savo stresą. Tiesa, festivalyje būta ne tik įmantrių rytietiškų skanėstų, bet ir studentiškų patiekalų – studentai ir miestiečiai, gurgiančiais pilvais, galėjo paragauti „bomžpakių“ – greitai paruošiamų makaronų ir drauge siekti naujo rekordo.

Dviejų dienų festivalis buvo baigtas uždarymo koncertu su tūkstantine žmonių minia bei grupėmis „Baltasis Kiras“, „Flash Voyage“, „jauti“, „Abudu“ ir „41 rūsys“. 

 

2017 metų „Pavasario festivalis“ kvietė žmones nelikti abejingais socialinėms problemoms, nevengti kalbėti tokiomis temomis kaip patyčios, žmogaus teisės, atskirtis, stereotipai, lyčių nelygybė ir neįgaliųjų integracija. Pagrindinis šių metų festivalio tikslas – skatinti susirūpinimą aplinkiniais, atkreipiant dėmesį į studentų ir miesto bendruomenės susiduriamas problemas bei ieškoti bendrų sprendimų. Dėl iškeltos problematikos, buvo pasirinktas puikiai su ja koreliuojantis šūkis – „Vienodai ne visiems!”.  

Gegužės 10-11 dienomis Kauno erdvėse vyko konferencijos, pokalbiai bei kitos veiklos. Renginio organizatoriai nepabijojo ir naujovių: VDU Daugiafunkciniame studijų ir mokslų centre buvo įkurtas Socialinis forumas, kuris tapo bene svarbiausiu festivalio akcentu. Socialinis forumas – renginys, kuriame gvildenama dalis socialinių problemų, jų atsiradimo priežastys, pasitelkus visuomenės veikėjus aktyviai ieškoma būdų jiems spręsti. Socialinį forumą atidarė filmo „Stebuklų laukas“ peržiūra ir pokalbis su filmo kūrėju Mindaugu Survila apie socialines problemas atskleidžiamas filme. Tarp forumo dalyvių – dainininkė, socialinių projektų kūrėja, reklamos agentūros „Adell Taivas Ogilvy“ vadovė Dovilė Filmanavičiūtė (dar žinoma pseudonimu „Miss Sheep“), kuri skaitė pranešimą apie patyčias. Aktorius ir režisierius Balys Latėnas kalbėjo apie pasitikėjimo savimi svarbą. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovai kalbėjo apie žmogaus teises Lietuvoje, VDU dėstytojas Algirdas Davidavičius, kuris bandė „pateisinti nelygybę“ ir daugelis kitų. Festivalyje taip pat vyko „VDU Gyvoji biblioteka“, kurioje buvo galima kiekvienam išsirinkti įdomias, patrauklias „knygas“ – žmones, iš įvairių atskirties grupių bei susipažinti su jų istorijomis iš arčiau.

Tradiciškai kraujo donorais tapti kvietė Nacionalinis kraujo centras, buvo organizuojamas susitikimas su gyvūnų globos namais „Lesė“ ir „Penkta koja“. Taip pat vyko iniciatyva „Sušaudyk problemą“, kurios metu žmonės buvo kviečiami atsikratyti nereikalingomis knygomis ir padovanoti jas bibliotekoms, atsisveikinti su sunkiausių atsiskaitymų konspektais, nepavykusios kelionės bilietais ar kitais blogais prisiminimais.

Nors ir festivalio metu buvo koncentruojamasi į socialines problemas, tačiau nebuvo pamirštos ir kiekvienais metais rengiamos kvidičo, kreipšinio, tinklinio ir kitų sporto šakų varžybos, šokių pamokos, kūrybinės dirbtuvės, „Virtual Reality“ pramogos. Po kelių metų pertraukos grįžo ir akustinės muzikos vakaras, pasivadinęs „Mano Matrica – Tu“. Festivalio uždarymo koncerte pasirodė visų mylimas Baltasis Kiras bei sparčiai karjeros laiptais lipanti vaikinų grupė BA.

 
Atėjo laikas griauti socialinės atskirties stereotipus! Gegužės 11-12 dienomis Kauno gatvės dar kartą buvo nudažytos ryškiausiomis spalvomis. Kaip ir kasmet, didžiausias siekis yra kalbėti apie aktualias problemas bei ieškoti sprendimo būdų, tad 15-asis Pavasario festivalis ypatingą dėmesį skyrė akademinėms ir socialinėms akcijoms bei renginiams. Dvi dienas trukęs festivalis apėmė net 7 skirtingas Kauno bei Vytauto Didžiojo universiteto erdves, tokias kaip: VDU Mažoji salė, VDU Vero Cafe, VDU Didžioji Salė, Vienybės aikštė, Nemuno sala, Laisvės alėja ir Studentų skveras. Tąmet festivalis buvo paskelbtas Kauno miesto reprezentaciniu renginiu! Viena iš Pavasario festivalio organizatorių, Viktorija Šaulytė, teigė: „Šiais metais Pavasario festivalis – Kauno reprezentacinis renginys. Labai džiaugiuosi, kad per penkiolika metų iš mažo festivalio šiais metais tapome dideliu, gražiu renginiu visam Kauno miestui. Neslėpsiu, kad šiais metais laukia nemažai naujovių ir įvairiausių renginių, socialinių akcijų skirtų įvairaus amžiaus grupėms. Tikiuosi, kad Pavasario festivalis, kaip ir kiekvienais metais, įneš spalvų, juoko, gerumo ir pripildys atmosferą muzika bei šokiais!“ Festivalio metu veiklų buvo apstu: studentai, kauniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę sudalyvauti paskaitose su įžymiais žmonėmis, akademiniame egzamine, socialinėse akcijose, kūrybinėse dirbtuvėse, pabendrauti su žmonėmis „Gyvojoje bibliotekoje“. Taip pat festivalio metu buvo organizuojami sporto renginiai, tokie kaip burbulinis futbolas, kvidičas, krepšinio turnyras bei šokių pamokos. Pirmąją renginio dieną vyko paskaitos su aktoriumi Eimučiu Kvoščiausku bei Mantu Bertuliu, knygų mugė, kūrybinės verslumo dirbtuvės, teatro „Kitas kampas“ pasirodymas bei filmų vakaras, kuris jaunimui suteikė terpę pabendrauti, prasmingai praleisti popietę bei susipažinti tarpusavyje. Antroji diena nuaidėjo dar garsiau: festivalio entuziastai buvo kviečiami atlikti akademinį išbandymą, kurio metu turėjo įrodyti, kad išmano apie Lietuvos švietimo sistemą, buvo vykdoma kraujo donorystės akcija, iniciatyva „Prikalk problemą“, kurios metu studentai galėjo atsikratyti kamuojančiomis problemomis. Vyko ir diskusija „Sėkmės istorija“ su gimimo defektą turinčiu modeliu Aušra Pekerskaite, kuri ne vieną įkvėpė siekti savo svajonių! Dėmesį prikaustė ir „Ei, studente, visi mes lygūs!“ iniciatyva, kurios metu Vienybės aikštėje buvo galima užduoti klausimus neregiams, kurie mato, nebyliams, kurie girdi bei judėjimo negalią turinčių žmonių paklausti „tai kaip tu visgi vaikštai?“. Tradiciškai Pavasario festivalį uždarė koncertas Vienybės aikštėje bei paraleliai su juo vykusi pilietiškumo deklaracija, kurio metu buvo galima prisidėti prie visuomenės kūrimo. Deklaraciją pasirašė ir garsūs žmonės, tokie kaip Maksas iš grupės „Biplan“ bei Svaras iš „G&G Sindikato“. Pastarasis taip pat buvo vienas iš atlikėjų nusiteikusių smagia nata užbaigti festivalį, kartu su grupėmis „Sirupas“, „Wolfsome“ bei „E.G.O“.

2015 metų Pavasario festivalio pagrindinis tikslas buvo skatinti socializaciją: renginys padėjo dalyviams susipažinti tarpusavyje, geriau pažinti save, praplėsti akiratį, išbandyti dominančius dalykus bei nepamiršti tų, kurie dar niekada nebuvo išmėginti. Per festivaliui skirtas dvi dienas (gegužės 13-14 d.) buvo rengiamos įvairios socialinės akcijos, paskaitos su įžymiais žmonėmis ir žodžio kišenėje neieškančiais dėstytojais, vyko knygų mugė, kūrybinės dirbtuvės. Studentams buvo suteikiama galimybė išbandyti save įvairiausiose srityse – sporto renginiuose, muzikoje, šokiuose, mene.

Pirmąjį festivalio dienos vakarą dalyvių laukė visiškai naujas renginys „Menograma“. Tai platforma, kurioje susipynė įvairūs meno stiliai. Erdvė sukūrė laisvę tarpusavio sintezei (garsui, muzikai, vaizdui, vizualiniam menui, judesiui bei teatrui). Daugelis meno rūšių buvo integruojamos su šiuolaikinėmis technologijomis, o viso to eigoje buvo gaunama šiek tiek šokiruojanti, bet tuo pačiu maloniai stebinanti harmonija. „Menogramą“ sekė audiovizualinio šokio pasirodymas bei „Tylioji diskoteka“, kurioje dalyviai išbandė ką reiškia linksmintis tyloje. Taip pat „chill zonoje“ buvo galima pasimėgauti interaktyviomis nuotraukomis priešais projektorių šviesas, virtualios erdvės mėgėjai turėjo galimybę žaisti Xbox žaidimus.

Festivalio dalyvius stebino „Gyvoji biblioteka“, kurioje jie galėjo pabendrauti su skirtingais ir įdomias gyvenimo istorijas turinčiais žmonėmis. Nebuvo apsieita ir be paskaitų: jaunasis rašytojas Matvydas Leknickas pasakojo savo istoriją, laidų vedėjas Timūras Augucevičius, politikas Rimantas Mikaitis bei komunikacijos specialistas Karolis Žukauskas diskutavo su studentais jiems iškilusiais aktualiais klausimais.

Lavinti savo šokių įgūdžius padėjo latino, lindihopo, salsos šokių pamokos, norintys išbandyti savo jėgas viešajame kalbėjime apsilankė paskaitoje „Išdrįsk kalbėti“, Nemuno saloje sporto mėgėjai buvo kviečiami prisijungti prie linksmos pramogos „Bubble football“, mažieji Einšteinai savo kūrybingumą galėjo perteikti per kūrybines dirbtuves. Krepšinio gerbėjai rinkosi prie VDU Didžiosios salės į krepšinio turnyrą „PF 3×3“, kurio metu galėjo pademonstruoti savo geriausius dėjimus! Sporto mėgėjai taip pat buvo kviečiami sužaisti kvadrato turnyre ar atsipalaiduoti jogoje, o prie socialinių iniciatyvų įgyvendinimo prisidėti kvietė kraujo donorystės akcija.

Tradiciškai, festivalį vainikavo nemokamas, didžiulis uždarymo koncertas, kuriame kasmet koncertuoja įvairių muzikos stilių atlikėjai bei garsios lietuviškos grupės. 2015 metais su renginiu atsisveikinti padėjo lengvojo roko grupė „Biplan“ ir hip hop‘o/repo grupė G&G Sindikatas – abi grupės su dideliu trenksmu bei milžinišku geros nuotaikos užtaisu uždarė Pavasario festivalį!


Gegužės 14-15 dienomis į Kauno Studentų skverą bei Vienybės aikštę grįžo Pavasario festivalis, kuris jau tryliktus metus iš eilės suburia ne tik studentus ar universiteto bendruomenę, bet ir visą Kauną bei miesto svečius. Šis Pavasario festivalis buvo skirtas VDU Studentų atstovybės 20 metų jubiliejui bei VDU atkūrimo 25-mečiui!

Šių metų renginio pagrindinės nešamos idėjos yra pilietinis atsakingumas, asmeninė saviraiška, sveika gyvensena, akademinis sąžiningumas bei aktyvumas. Kaip jau įprasta, festivalis ir vėl siūlė gausybę renginių ir įvairių užsiėmimų!

Gegužės 14-ąją geranoriškų kraujo donorų nuo pat ryto universitete laukė Nacionalinis kraujo centras, o trenerė Justina Karvelytė (šokių studija „Up“) surengė studentišką rytinę mankštą. Iškart po rytinės aerobikos treniruotės – kasmetinis, jau tradiciniu tapęs krepšinio turnyras „PF 3×3“ Studentų skvere.

Besistengiančius tobulėti festivalio organizatoriai kvietė į atviras paskaitas ir susitikimus. Su studentais bendravo Seimo nariai Gintaras Steponavičius ir Remigijus Šimašius, „Humoro klubo“ komikas Paulius Ambrazevičius, radijo laidų vedėjas Modestas Švoba ir dar ne viena įdomi asmenybė.

Festivalis ir šiemet neapsiėjo be „Gyvosios bibliotekos“ – informalaus ugdymo metodo, skatinančio tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Po šio užsiėmimo festivalio dalyviai galėjo eiti į Lotynų Amerikos šokių pamokas, kurias vedė trenerė, Lietuvos šokių čempionė Indrė Kučinskaitė arba dalyvauti kvidičo turnyre Nemuno saloje, kurio negalėjo praleisti nei vienas Hario Poterio gerbėjas! Jaunimo organizacija AIESEC kvietė į paskaitą „Kartą pasaulio krašte“, Gintaras Steponavičius vedė paskaitą „Kodėl laisvė svarbu: mano istorija“, o kartu su Remigijumi Šimašium studentai kalbėjo apie valdišką ir žmogišką pilietiškumą. Pirmosios dienos renginius vainikavo „Gitarų vakaras“ ir grupės „Jama&W“ pasirodymas.

Antrąją festivalio dieną, gegužės 15-ąją, universitete duris atvėrė knygų turgus, prasidėjo kūrybinės dirbtuvės, veikė „Chill zona“. Popiet vyko akli pasimatymai „Nespręsk apie knyga iš viršelio“, kuriuose buvo galima įsitikinti, jog žmonės yra kaip knygos – vidus pasako daug daugiau nei išorė. Šokių treneris Haroldas Urbonavičius mokė salsos, „Pavasario turgelyje“ buvo galima įsigyti įvairiausios studentiškos atributikos, o muilo burbulų atrakcija „Vėjo pakavimas“ kėlė šypsenas ne tik mažiems, bet ir dideliems. Dalyviai buvo nudžiuginti ir paskaitomis su rašytoju Alvydu Šlepiku, Modestu Švoba bei komiku Pauliumi Ambrazevičiumi. Vyko ir trumpametražės veiksmo komedijos „Kelias A6” premjera, kurią paruošė studentai kartu su kino studija „Berserk Entertainment“.

Pavasario festivalį užbaigė uždarymo koncertas Vienybės aikštėje – joje ant scenos lipo grupė ELLSE, „Dream On“, „Wild Reason“, „AC/DC Project“, Saulės Kliošas ir G&G Sindikatas.


Gegužės 15-17 dienomis vyko kasmetinis Pavasario festivalis, kuris kvietė visą Kauno bendruomenę į nesibaigiančias linksmybes. Tai buvo puiki proga pasidžiaugti pagaliau atėjusiu pavasariu ir smagiai pailsėti prieš artėjančią egzaminų sesiją. Renginiuose netrūko staigmenų bei šypsenų, o Pavasario festivalio renginių gausa nei vienam nuobodžiauti neleido.

Vienas iš pirmųjų vykusių renginių buvo krepšinio turnyras „PF 3×3”. Šis renginys vyko pirmą kartą bei susilaukė neįtikėtino populiarumo. Pabėgioti festivalio dalyviams teko ir per orientacines varžybas „Foto Sprintas“, kurio tikslas – kuo geriau susipažinti su Kauno miestu, pažinti tam tikras vietas iš gautų nuotraukų, surasti jas ir įamžinti. Pagrindinis įsteigtas prizas: diena  „The Callisto Brothers“ fotostudijoje, mokymai ir profesionali fotosesija.

Nepamirštos buvo ir socialinės akcijos, viena iš jų – „Gyvoji biblioteka“, kurios pagrindinis tikslas leisti iš arčiau susipažinti su dažnai diskriminaciją jaučiančiais žmonėmis ir sulaužyti apie juos seniai nusistovėjusius stereotipus. Kita socialinė iniciatyva ragino išgelbėti kitam gyvybę – kraujo donorystės akcija taip pat susilaukė didelio dėmesio.

Vienybės aikštėje vyko įvairūs flashmobai ir sendaikčių turgelis, kuriame buvo galima nusipirkti daug naudingų daiktų už ypatingai mažą kainą. Taip pat visiems džiaugsmo sukėlė ir šventinę nuotaiką sukūrė muilo burbulų milžinų pūtimas bei „Gitarų vakaras“, kuriame pasirodė grupės „Rebelheart“ ir „Jama&W“.

Nebuvo apsieita ir be turiningų paskaitų su žymiais Lietuvos politikos ir kultūros veikėjais. Studentai galėjo apsilankyti paskaitoje su G&G Sindikato žvaigžde Pushu, kurioje diskutavo tema „Kodėl lietuvis lietuviui priešas?“. Paskaita vyko ir su Vytautu Landsbergiu, o jos metu buvo kalbama apie pilietiškumą bei gyvenimo prasmę. Patriotizmo tema buvo paliesta ir su mylimais VDU dėstytojais Rusčiu Kamuntavičiumi bei Benu Ulevičiumi. Renginio dalyviai turėjo unikalią progą iš arčiau susipažinti su radistais Jonu ir Rolandu, kurie pasidalino apie savo kelią į sėkmę ir darbą radijuje. Susitikimas vyko ir su poete Indre Valentaite bei jaunosios kartos poetu, VDU studentu Roku Poviliumi.

Dalyviai nepamiršo ir „Knygų mugės“, kurioje buvo galima įsigyti knygas už ypač mažas kainas. Kūrybinių dirbtuvių metu festivalio mėgėjai mokėsi lankstyti origami, dalyvavo grojimo gitara pamokose, interaktyviai mokėsi užsienio kalbų, mokėsi pilvo bei solo latino šokių meno.

Uždarymo koncertą pradėjo grupė „Fitzgeralds“ su lengva roko muzika. Kiti į sceną lipo grupė „Alice Way“. Grupės vokalistė sužavėjo savo bendravimu su publika ir viso pasirodymo metu skleidžiama gera nuotaika. Po jų į sceną žengė sunkiosios muzikos atstovai „Local Legends“, kurių pasirodymo metu Vienybės aikštė tapo pilnai užpildyta. Pasirodžius ilgai lauktoms grupėms G&G Sindikatas ir „SKAMP“ žiūrovai šėlo ir dainavo žinomas dainas kartu su populiariausiais Lietuvos atlikėjais. 


Gegužės 2-5 dienomis Kaune nuskambėjo vienuoliktasis Pavasario festivalis, kuris savo renginių gausa džiugino ne tik universitetų akademinės bendruomenės narius, tačiau ir įvairaus amžiaus bei pomėgių kauniečius ir miesto svečius. Festivalis buvo pasitinkamas šūkiu „Studijuok. Studentauk. Auk“, taip siekiant pabrėžti, kad festivalio renginiai kels aktyvaus ir mąstančio, savo nuomonės išsakyti nebijančio žmogaus idėją. Renginiais buvo norima sukurti ne tik gyvą, kultūrinę bei akademinę festivalio nuotaiką, bet ir pakviesti visus aktyviai dalyvauti ir veikti.

Festivalis buvo atidaromas netradiciškai: visi buvo kviečiami į paskaitą-susitikimą su grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu. Dainininkas susitikimo metu skaitė paskaitą tema „Gyvenimo ekologija, arba tau, Martynai, mėlynas dangus“. Į susitikimų-paskaitų ciklą apie toleranciją kvietė ir atlikėjas Viktoras Diawara.

Renginio atidarymo proga gegužės 2-ąją Kauno amfiteatre susirinkę žmonės buvo kviečiami sudalyvauti „Vėjo pakavime“ – didžiųjų muilo burbulų pūtime. Vėliau visų laukė įspūdingas atidarymo koncertas su Lietuvos fanko, džiazo ir repo atlikėjais „Dee & Kamy“ bei elektroninio roko grupe „Happyendless“.

Antrąją festivalio dieną visi, kurie nėra abejingi knygoms, Vytauto Didžiojo universitete turėjo galimybę papildyti savo biblioteką arba išrinkti dovaną geram draugui. „Knygų turgus“ kvietė įsigyti grožinę ir mokslinę literatūrą bei dalyvauti diskusijoje su Edmundu Malūku, kuris pasakojo apie Vytauto Didžiojo epochos papročius.

Taip pat netradicinėse Kauno vietose (Dominikonų vienuolyno bei M. Žilinsko dailės galerijos kiemeliuose) susirinkusieji galėjo ne tik išvysti VDU studentų trumpo metražo filmą „Geras pažįstamas“ ir filmą „Vilniaus getas 2009“, bet ir susitikti su jų režisieriais. 

Pavasario festivalis neatsiejamas ir nuo „Gitarų vakaro“, kuris įvyko bare „Irish Pub fortas“. Čia savo talentus ir kūrybiškumą brazdinant gitaros stygas rodė VDU studentai. Renginyje svečiavosi ir akustinę programą atliko grupė „Rebelheart“.

Šių metų festivalis skyrė ypatingą dėmesį aktualioms socialinėms ir pilietinėms temoms. Miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami prisidėti prie kraujo donorystės bei „Gyvosios bibliotekos“ akcijų. Pastarojoje veikė ne knygos, o žmonės – skaitymą čia atstojo pokalbis.

Gegužės 4-ąją, trečiąją festivalio dieną, renginius tęsė projektas „Menų sintezė“. Renginyje, kuris vyksta jau trečius metus – inovatyvaus ir jauno meno sintezė. Uždarymo renginyje, kurio metu VDU Studentų atstovybė minėjo savo 18-ąjį gimtadienį, ramiai sėdėti neleido Ericos Jennings bei Jurgio Didžiulio duetas „The Ball & Chain“. Vakaro ritmą palaikė house elektroninės muzikos pulsavimas, o už didžėjaus pulto buvo galima išvysti ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių.


2010 metų Pavasario festivalio dalyvių laukė ne tik tradiciniai renginiai, tokie kaip „Gitarų vakaras”, „Metalo rūmai leidžiasi” bei „Aitvarų šou”, tačiau ir begalė naujų: „Pardavimo varžybos” – kurios suteikė puikią galimybę studentams atskleisti savo pardavimo vadybininko sugebėjimus, „Bėk, VDU, bėk” – sporto rungčių, estafečių konkursas. Festivalio dalyviai džiaugėsi žaliuojančiu Kaunu su šūkiu „Pavasario festivalis goes green!“, kuris skatino lavinti žmonių požiūrį aplinkai draugiška linkme ir kartu džiaugtis gražiu pavasariu.

Festivalį atidarė garsus lietuvių atlikėjas Marijonas Mikutavičius su grupe „SKAMP“, Linas Adomaitis, Vaidas Baumila su styginių kvartetu „Stingray“: kartu jie ragino miestelėnus aktyviau dalyvauti parade „Metalo rūmai leidžiasi“ ir automobilį pakeisti į ekologišką transporto priemonę – dviratį, atgaivinti Nemuno salą leidžiant aitvarus, kūrybinių dirbtuvių metu pagražinti daugkartinio vartojimo krepšelius, sudalyvauti orientacinėse varžybose bei atskleisti savo meninius sugebėjimus menų sintezės renginyje.

Tradiciškai festivalio metu vyko „Knygų mugė”, kurios metu studentams buvo suteikta galimybė įsigyti įvairios literatūros mažesnėmis nei įprasta kainomis. Studentai galėjo dalyvauti ir „Šmaikšto vakare”, kur dalinosi juokingomis istorijomis ir nutikimais. Dar vienas naujas festivalio projektas – „Menų sintezė XXII amžius”. Renginyje vienoje erdvėje susijungė kelios skirtingos menų rūšys, kurios įgavo naujas formas: teatras, gyva instrumentinė muzika, foto-video instaliacijos, elektroninės muzikos interpretacijos, šešėlių šou. Renginio dalyviams įsijausti į ateities viziją padėjo „Akademinis judesio teatras” bei „Kinetinis teatras”.

Gitarų vakare šiltus ir jaukius pasirodymus demonstravo triukšmingieji „Freaks on Floor“, taip pat vyko ir VDU meno kolektyvų, „Break Dance“ pasirodymai, kurių metu DJ Shn & Eo suko geriausius vinilus.

Netrūko ir socialinių akcijų – visi norintys galėjo dalyvauti „Gyvojoje bibliotekoje“, kurioje buvo skaitomos ne knygos, o žmonių istorijos pokalbio metu. Vyko ir kraujo donorystės akcija, kuri kiekvieną privertė stabtelėti ir esant galimybei išgelbėti kito žmogaus gyvybę.

Orientacinės varžybos padėjo įsitikinti, kad dalyviai pažįsta Kauną, visi išbandė save ir savo draugus įvairiose užduotyse, kuriose prireikė racionalių įžvalgų, loginio mąstymo, kūrybiškumo ir vikrumo. Po varžybų dalyviai buvo kviečiami pailsėti žiūrint filmus skirtingose, netradicinėse Kauno vietose.

Vyko ir kiek kitokio pobūdžio renginys „Parduok pavasario nuotaiką“ – varžybos, kurios suteikė puikią galimybę VDU studentams atskleisti savo pardavimo vadybininko sugebėjimus. Tai komandinio pobūdžio varžybos, kuriose studentai galėjo įvertinti jau turimus komandinio darbo įgūdžius bei pasisemti naujos patirties.

Kaip ir kasmet, Pavasario festivalį vainikavo uždarymo koncertas, kurio metu buvo švenčiamas jau 16 VDU Studentų atstovybės gimtadienis. Jame energijos dozę garantavo grupė „TWNKL“, o „Metal on Metal DJ‘s“ komandos narys Manfredas pasirūpino, kad šokių naktis būtų nepamirštama. 


„Pavasaris ne tik veža, bet ir važiuoja“ – tokiu šūkiu 2009 metais Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė pasitiko jau aštuntus metus iš eilės organizuojamą Pavasario festivalį. Šiemet jis – dar spalvingesnis, ypatingesnis ir dinamiškesnis. Festivalio pradžia balandžio 27 dieną, Kauno miestui paskelbus tarptautinį studentų himną „Gaudeamus Igitur“, kuris skambėjo iš Vytauto Didžiojo Karo muziejaus Varpinės (maestro Giedrius Kuprevičius).

Varpams gaudžiant Nemuno saloje smalsuoliai galėjo stebėti Aitvarų šou bei laidyti juos patys. Dienos metu VDU erdvėse vyko „Knygų turgus“ (geriausios knygos studentiškomis kainomis) ir studentų autorinių darbų paroda „VDU – Visad Dinamiškai Unikalus“, grojant gyvai muzikai. Dieną vainikavo akustinis Andriaus Kaniavos autorinių dainų pristatymo koncertas VDU Didžiojoje salėje.

Antroji festivalio diena įtraukė kiekvieną. Jau nuo vidurdienio Kauno miesto gyventojams bei svečiams buvo suteikta galimybė apžiūrėti Soboro požemius – buvo organizuojama „Soboro atvirų durų diena“. Vidurdienį startavo ir projektas „Aš piešiu Laisvės alėją“, kurio metu moksleiviai kreidelėmis nuspalvino Laisvės alėją aplink fontaną ir dviračių taką. Piešimą paįvairino Laisvės alėjoje vyksiantys Vilniaus Dailės Akademijos (VDA) studentų ir VDU meno kolektyvų pasirodymai. Vieniems piešiant, kiti dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Laisvės alėją“: komandos iš 4 asmenų, pagal užuominas ieškojo objektų Laisvės alėjoje.

Antrosios festivalio dienos popietė buvo skirta kinui. Pirmiausia – lietuviškam, Vytautui Kernagiui atminti. VDU Mažojoje salėje buvo rodomi filmai „Mano mažytė išpažintis“ ir „Nibelungų žiedas“. Vėliau toje pačioje vietoje buvo jau trečius metus iš eilės įgyvendinamas kino projektas „Garsas + Vaizdas“. Šįkart netradiciškai buvo galima pažiūrėti 1939 m. filmą „Ozo šalies burtininkas“. Aktyviosios dienos kulminacija – VDU anekdotų vakaras klube „Rėk spiek“. Vakaro metu vitamino C kiekį kiekvieno organizme didino VDU dėstytojai ir studentai.

Pirmoji trečiosios Pavasario festivalio dienos pusė buvo skirta socialinėms akcijoms. Nuo pat vidurdienio VDU erdvėse visi norintys galėjo dalyvauti kraujo ir organų donorystės bei neįgaliųjų akcijose, apsilankyti „Gyvojoje bibliotekoje“, paaukoti labdaringai organizacijai „Caritas“. Įpusėjusiame Festivalyje apsilankė ir svečių iš kaimyninių šalių. Tarptautinėje konferencijoje „Life in Student council“ dalyvavo studentų savivaldų atstovai iš VDU, Latvijos, Talino, Torūnės ir Vilniaus universitetų. Vakare vyko tradicinis gitarų skambesys klube „Amerika pirtyje“.

Festivalio finalas – VDU Studentų atstovybės 15 gimtadienis ir VDU 20 metų atkūrimo jubiliejus klube „Bacardi club“ su programa „Tabami goes QUEEN“. Vakaro tema – „Red carpet: Black tie and Cocktail dress“. Šypsenų, naujų pažinčių, juoko ir socializacijos tą vakarą tikrai netrūko!