ARCHYVAS

Pavargai girdėti už proto ribų išeinančias istorijas? Nori smagiai ir produktyviai praleisti laiką ir susprogdinti visus dezinformacijos burbulus? Šiais klausimais prasidėjo 21-asis Pavasario festivalis, kurio tikslas buvo sprogdinti burbulus, atvirai diskutuoti, skatinti jaunus žmones mąstyti kritiškai bei parodyti kaip politinių bei socialinių iliuzijų panaikinimas gali pakeisti paprastų dalykų reikšmę.

Ruošimasis festivaliui prasidėjo gegužės 11 dieną renginiu „Laisvė Sielai Daužo“, kurio metu Vienybės aikštė buvo pavirtusi atvira muzikos ir bendravimo erdve, o veiklų pagrindinė nešama idėja buvo paskatinti jaunus žmones jaustis laisvai, nevaržomai bei saugiai aplinkoje, kurioje gyvena. Kūrybiniai užsiėmimai, informaciniai stendai, Juchnos pynutės, henna tattoo bei diskusija „Iš skirtingų perspektyvų apie tikėjimą ir LGBTQ+”, kurioje dalyvavo kunigas Evaldas Darulis ir aktorė, žmogaus teisių gynėja Elžbieta Latėnaitė – visa tai priminė apie nuomonės laisvės svarbą bei stereotipus, kurie neišvengiamai egzistuoja kasdieniame gyvenime. Šią dieną vainikavo Vytauto Didžiojo universiteto studento Domanto Kraptavičiaus koncertas, kurio dėka dalyviai turėjo galimybę pabūti esamojoje akimirkoje, pasijausti stiprios bendruomenės dalimi bei smagiai praleisti laiką.

Pavasario festivalis vyko gegužės 13 dieną, kuri prasidėjo su Lietuvos Sporto universiteto organizuojamu pabėgimo kambariu bei dar viena įdomia, stereotipus laužančia politine diskusija „Apnuogink politikos melus“ su jauniausiu dabartinio Seimo nariu, politologu, individo laisvės puoselėtoju Mariumi Matijošaičiu bei buvusiu Kauno rajono savivaldybės meru, LR socialinės apsaugos ir darbo ministru Donatu Jankausku. Diskusijos metu kalbėjome apie politikoje vyraujančias iliuzijas, politikų asmeninės naudos siekį, valdžios kaltę bei pridėtinę vertę mūsų kasdieniniuose gyvenimuose. 

Koks gi festivalis be uždarymo koncerto? Kauniečiai buvo nudžiuginti trimis grupėmis/atlikėjais, puikiai žinomiems jaunų žmonių tarpe. Koncertą apšildė „Begėdžiai“ – uteniškių grupė, pradedanti savo muzikinę karjerą bei puikiai gebanti užvesti publiką. Toliau į sceną žengė atlikėjas, daugkartinis M.A.M.A. apdovanojimų nominantas bei laimėtojas Free Finga, kuris tik dar kartą įrodė, kad pop muzikos pasaulis Lietuvoje be jo egzistuoti negali. Koncertą vainikavo visų mylima grupė Saulės Kliošas, kurie šiltai, jaukiai ir su pozityviomis emocijomis užbaigė 2022 metų Pavasario festivalį. Atsibodo nieko neveikti per karantiną? Nori save realizuoti, bet nežinai kaip? O  gal atsibodo senos veiklos ir nori atrasti kažką naujo? Turiu tau gerų žinių…

PAVASARIO FESTIVALIS SUGRĮŽTA!

Po pertraukos sugrįžęs Pavasario festivalis’21 Gegužės 12-15 dienomis džiugino visą Kauną galimybe pasinerti į ryškiausią pavasario nuotykį ir skanduoti kartu festivalio šūkį – „Savirealizacija per saviizoliaciją“. Festivalio metu dalyviai galėjo išgirsti įvairias diskusijas apie savirealizacijos ir tabu temomis, sudalyvauti įvairiuose workshop’uose, kuriuose galėjo išbandyti naujus savirealizacijos būdus, šiek tiek prasijudinti swing šokių ir zumbos pamokose bei prisidėti prie socialinės akcijos – kraujo donorystė. 

Jau dvidešimtą kartą organizuojamas festivalis šįkart stebino visus ne tik įvairiomis diskusijomis bei workshop’ais, bet ir žymiais atlikėjais drive-in uždarymo koncerte. Ant Aleksoto aerodromo scenos festivalio dalyviai klausėsi kauniečių grupės Pack of nails, jaunųjų muzikantų grupės Velvet, matematinio roko grupę Jauti bei apie padažytas lūpytes dainuojantį Baltąjį kirą. 

Tai dar ne viskas! Prieš neriant į ryškiausią pavasario nuotykį savo jėgas buvo galima išbandyti dar prieš festivalį organizuojamose veiklose: orientacinėse varžybose, Vision board, Protmūšyje, CS:GO turnyre. Taip pat buvo galima pasiklausyti diskusijos – „Body positivity: kaip aš pradėjau mylėti savo (ne)tobulą kūną?“.

Visa Pavasario festivalio 2021 programa: 

Papildomos veiklos:

  • Gegužės 8 d. 

19:00-22:00 Orientacinės varžybos

  • Gegužės 10 d.

17:00 Vision board

20:00 Protmūšis

  • Gegužės 11 d.

18:00 CS:GO turnyras

20:00 Diskusija „Body positivity: kaip aš pradėjau mylėti savo (ne)tobulą kūną?“ (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

Pagrindinės veiklos:

  • Gegužės 12 d.

17:00–19:00 Gyvoji biblioteka

20:00 Diskusija „Ar egzistuoja teisingas pasirinkimas: gap year’as, studijos ar darbas?“

  • Gegužės 13 d.

16:00-18:00 Rūbų atsinaujinimas 

20:00 Diskusija „Abortas: moters pasirinkimas ar nusikaltimas?“

  • Gegužės 14 d.

12:00-16:00 Kraujo donorystė (Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64, Kaunas) 

16:00-18:00 Piešimas ant vandens

18:00 Swing šokiai (VDU menų fakulteto kiemelis, Muitinės g. 7, Kaunas)

19:00 Diskusija „Savirealizacija: kaip išdrįsti keisti ir keistis?“ (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

  • Gegužės 15 d.

12:00 Zumba

16:00 Diskusija „Atvirai apie LGBTQ+: nuo stereotipų iki pokyčių“ (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

19:00-22:00 Uždarymo koncertas (Aleksoto aerodromas)